Čo je to SEO?

SEO, čo to je? Určite ste sa už stretli s touto skratkou a možno ste nevedeli presne čo to znamená. SEO je optimalizácia pre vyhľadávače. V praxi sa tak zvyšuje kvantita a kvalita prevádzky vašich webových stránok prostredníctvom neplatených výsledkov vo vyhľadávači.
Dôležitým aspektom SEO optimalizácie je, že robí vaše webové stránky ľahko viditeľné pre užívateľov.
Čo všetko zahŕňa SEO?
Aby sme pochopili, čo SEO naozaj znamená, poďme sa pozrieť na to čo všetko SEO zahŕňa a aké sú jeho časti:
Kvalita – môžete prilákať všetkých návštevníkov na svete vďaka tomu že Google im povie že ste zdrojom informácií, ktoré naozaj hľadajú. Snažíme sa tak prilákať návštevníkov, ktorí majú skutočný záujem o produkty, ktoré ponúkame.
Množstvo – akonáhle budete mať správnych ľudí musíte zvyšovať aj ich počet, čiže prvoradá je kvalita a potom hneď po nej nasleduje kvantita.
Výsledky – reklama tvorí významnú časť celého SEO fungovania, dobrá reklama je polovičný úspech. Výhodou je, že za takýto druh reklamy nemusíte platiť.
Ako SEO funguje?
Môžeme povedať, že vďaka webovým vyhľadávačom ako sú Google, Yahoo! alebo Bing môže seo naozaj dobre fungovať. Do kolónky, kde sa zadávajú kľúčové slová, zadá užívateľ to čo hľadá a vďaka optimalizácii mu google vyhľadá všetky spojenia so stránkami, ktoré tieto kľúčové slová zahŕňajú. Odpovie vám dlhým zoznamom odkazov na webové stránky, ktoré zodpovedajú vášmu hľadaniu.
Tu je návod, ako to funguje: Google (alebo akýkoľvek vyhľadávač, ktorý používate) má crawler, ktorý ide von a zhromažďuje informácie o celom obsahu, ktoré môžete nájsť na internete. Takýmto spôsobom sa zostavý istý index. Tento index je potom prevádzaný cez algoritmus, ktorý sa snaží o to aby výsledky zodpovedali všetky dáta s vašou otázkou alebo s vašimi kľúčovými slovami, ktoré ste hľadali.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s