Tajomstvá vytvorenia kvalitnej webstránky

Rozhodli ste sa, že potrebujete webstránku? Všetky webstránky, ktoré vy navštevujete sa vám zdajú byť až príliš dokonalé? Prezradíme vám 7 tajomstiev ako môže aj vaša webstránka byť kvalitná.
K vytvoreniu perfektnej webovej stránky nepotrebujete žiadne magické pilulky. Tu je našich 7 tajomstiev:
1. Vaša stránka sa musí rýchlo načítať 
Kvalitná webstránka musí byť rýchlo načítateľná. Ak je príliš pomalá, návštevníci nebudú mať záujem ju preklikávať. Bez ohľadu na to ako rýchlo pracuje váš internet, vaša stránka musí byť rýchla.
2. Dobrá webová stránka potrebuje dobrú navigáciu
Mali by ste mať navigáciu na vašich stránkach ktorá je rýchla, jasná, priama a ľahko sa používa. V žiadnom prípade by nemala byť komplikovaná.
3. Malé obrázky
Malé obrázky sú lepšie z hľadiska rýchlosti. Ak ste začínajúci dizajnér webovej stránky, bolo by super ak by ste umiestňovali obrázky len s malou veľkosťou ale zase nemôžu byť ani príliš malé aby bola kvalita dobrá.
4. Mali by ste používať vhodné farby
Farby na webových stránkach sú veľmi dôležité, a majú význam pre ľudí. Pri použití zlých farieb môžete svojich návštevníkov odlákať. Pri vytváraní farebnej schémy majte na mysli farebnú symboliku.
5. Vaše odkazy musia pracovať
Nefunkčné odkazy sú len znamením pre mnohých návštevníkov, že stránka nie je udržiavaná. A prečo by mal niekto záujem navštevovať stránku o ktorú sa ani majiteľ nestará? Preto myslite na to, že všetky odkazy by mali byť funkčné.
6. Text na webstránke by mal byť spisovný
Skúste sa vyhnúť rôznym slangom a nevhodným slovám. Taktiež sa zamerajte na gramatickú stánku aby bola naozaj dobrá, lebo v mnohých prípadoch práve gramatika odrádza ľudí od čítania.
7. Na vašej stránke by mali byť kontaktné informácie
Informácie koho môžu návštevníci kontaktovať ak majú viac otázok alebo potrebujú viacero informácií. Malo by tam byť umiestnené meno kontaktnej osoby, email, telefón ale aj adresa v prípade ak ide o nejakú spoločnosť.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s