Ako naladiť váš web na optimálnu vlnu

Určite nejedného z vás zaujíma ako taká SEO optimalizácia pre vyhľadávače funguje. Rozhodli sme sa preto, že vám takúto stratégiu trošku bližšie objasníme aby ste aj vy vedeli o čom to všetko je, že nie všetko je také jednoduché ako keď sa to len povie.
Čo vlastne SEO optimalizácia je?
Jednoducho povedané je to súbor techník, ktoré slúžia na zlepšovanie návštevnosti webových stránok z neplatených výsledkov pri vyhľadávaní v internetových vyhľadávačoch. Internetové vyhľadávače zoraďujú výsledky vyhľadávania podľa dôležitosti a urgentnosti a sú rozdelené na dva faktory a to sú on page a off page.
On page sú kľúčové slová v záhlaví stránky, kľúčové slovo v obsahu stránky, jedinečnosť obsahu stránky, či je stránka vhodná aj pre mobilné telefóny, rýchlosť načítania stránok, užívateľské skúsenosti na stránke.
Off page sú faktory ako počet odkazov z autoritatívnych webových stránok, tématická relevancia webových stránok, rôznorodosť textov, sila webu, počet unikátnych domén ktoré odkazujú na webové stránky.
Aký je postup?
V prvom rade je veľmi dôležitá analýza kľúčových slov. Optimalizácia webových stránok vzniká najmä vďaka neustále kladenému dôrazu na relevantné, aktuálne ale aj konkurencieschopné kľúčové slová. Takéto kľúčové slová nám pomáhajú pri dosahovaní výborných výsledkov pri SEO optimalizácii a taktiež nám pomáhajú konkretizovať a chápať všetky potreby a požiadavky, ktoré sú kladené zo strany zákazníkov.
Nástroje ktoré nám pomáhajú analyzovať – analytické nástroje. Pri všetkých SEO aktivitách spoločnosť Marketinger používa len moderné analytické nástroje. Tieto nástroje nám pomáhajú pri pravidelnom sledovaní a vyhodnocovaní návštevnosti vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch. Najčastejšie používame Google Analytics, Moz Keyword Explorer, Majestic, Ahrefs ale aj Open site Explorer.
Množstvo ľudí si myslí čím viac tým lepšie. A však v tomto prípade ide skôr o kvalitu ako o kvantitu. Preto sa snažíme umiestňovať len kvalitný obsah, ktorý získava dobré umiestnenie vo vyhľadávačoch.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s